Розробили і запатентували набір для проведення аналізів студенти і професори Міжнародного університету Флориди. Ці аналізи можуть проводити правоохоронці прямо на вулиці – для одних потрібно взяти зразок слини, інші дають можливість перевірити склад підозрілого порошку.

Про це пише Еспресо за даними Phys.org.

У будь-якому випадку, речовина додається у розчин, який розробили хімік І Сяо і її студенти. Якщо в ньому є кокаїн, то зразок за кілька секунд починає світитися під світлом синьої лампи.

Завдання, яке стоїть перед хіміками, непросте. «Ми намагаємося виявити крихту кокаїну, розчинену в басейні, – говорить один з студентів, Хайсян Ю. – Але нам ще складніше, тому що в слині є білки і солі, які відрізняються у різних людей».

Однак вченим вдалося створити портативний молекулярний сенсор, який працює з речовинами в низько-мікромолярних концентраціях. Традиційні методи визначення наявності кокаїну в організмі людини обходяться дорожче, вимагають більше часу і зусиль.

Спочатку потрібно отримати зразок крові або сечі, потім відправити його в лабораторію. Результати зазвичай приходять через тижні і можуть бути помилково позитивними або помилково негативними.

Розробка хіміків Флориди, за їх запевненням, відрізняється точністю, а весь процес займає набагато менше часу і коштує дешевше. Ніякого складного обладнання для нього не потрібно. Розробники тесту збираються отримати на нього ліцензію і розпочати запуск у виробництво.

 

«Вголос»