Про це інформує Голос Америки. 

«Росія є найзначнішою загрозою, тому що в даний момент тільки вона загрожує самому існуванню нашої країни. Тому нам потрібно розглядати це з такої перспективи», – заявив голова Стратегічного командування збройних сил США генерал Джон Гайтен, виступаючи на конференції Асоціації протиповітряної і протиракетної оборони Армії США.

Гайтен зазначив, що Росія, Китай і Північна Корея становлять загрози різного характеру, які розвиваються різними темпами, але Сполученим Штатам доводиться відповідати на всі одночасно.

«Не можна говорити про однакові загрози, але, як країна, ми як і раніше намагаємося виробити однакову відповідь, хоча це так не працює», – сказав Гайтен про свої сили перед загрозою з боку трьох головних супротивників Америки.

Пентагон просить бюджет в 686 мільярдів доларів, один з найбільших в американській історії, з наголосом на нейтралізацію виникаючих загроз з боку Росії і Китаю.

Білий дім поки що не відреагував на прохання прокоментувати слова Гайтена.

«Корейська проблема відрізняється від китайської проблеми і від російської проблеми. Все, що ми робимо щодо Кореї, відбивається на Китаї. Все, що ми робимо з Китаєм, відбивається на Росії. Все, що ми робимо з Росією, відбивається на всіх інших», – зазначив Гайтен.

«Мені хотілося б бачити в них друзів і партнерів, але коли з'являється зброя, яка явно створена з розрахунком на вас, то як у офіцера і командувача військами у мене немає вибору. Мені потрібно зрозуміти, як протистояти цим загрозам, і я бачу в них загрозу», – переконаний голова Стратегічного командування.

Північна Корея, будучи єдиною країною, яка в цьому столітті проводить ядерні випробування, становить загрозу особливого характеру.

«Думаю, Корея є найбільш невизначеною загрозою і найбільшою загрозою в короткостроковому плані, тому що ми не знаємо напевно, як буде розвиватися ситуація в цьому році, – сказав генерал. – Схоже, що прямо зараз на півострові відбуваються позитивні речі, але нам доведеться почекати і подивитися, як все буде розвиватися із закінченням Олімпіади».

Гайтен також торкнувся загрози потенційної війни з Північною Кореєю.

Гайтен також зазначив, що Китай, найближчий союзник Пхеньяна, представляє унікальну загрозу для США, оскільки темпи розвитку його космічних систем і бойового потенціалу випереджають російські і північнокорейські.

Представник Пентагону вважає, що Китай – це той противник, який рухається швидше за інших, швидше за всіх розвивається в космосі, в плані гіперзвукових систем, і хоч вони, як і раніше, відстають від США в більшості категорій, але вони рухаються швидко.