АМКУ відхилив постанову Кабміну через загрозу монополізації лотерейного бізнесу

Антимонопольний комітет не погодив проект, розроблений Мінфіном постанови Кабінету Міністрів, в якому прописані ліцензійні умови, які блокують процес очищення цього ринку від тіньового бізнесу. При цьому АМКУ почав проводити власне дослідження.

Про це заявила державний уповноважений АМКУ Агія Загребельська, пише Цензор.НЕТ.

«Ми почали дослідження в момент, коли до нас дійшов проект постанови Кабінету Міністрів про ліцензійні умови. Проаналізувавши цей документ, дійшли висновку, що ми не можемо його узгодити, оскільки він містить певні норми, які є неконкурентними і фактично закривають ринок для нових учасників», – зазначила Загребельська.

Представник АМКУ вбачає загрозу монополізації лотерейного бізнесу в загалом низці новацій, запропонованих Кабміном. Зокрема, в тому, що всі інші претенденти, які бажають стати учасниками ринку, повинні мати десять років досвіду роботи в цій сфері. У Комітеті зазначають, що приймаючи такі умови, цей ринок буде повністю закритим для нових учасників. Згідно з документом, для того, щоб стати учасником ринку, треба десять років попрацювати на цьому ринку.

В АМКУ розцінили це як критерій, який негативно впливає на конкуренцію. Необхідність наявності в потенційного учасника лотерейного бізнесу «бездоганної ділової репутації» в Комітеті визнали оцінним.

«У нас з ним (Мінфіном) дуже складний діалог. Ми виступили проти проекту постанови про ліцензійні умови в такому вигляді і написали свої зауваження. Але Міністерство фінансів не бачить проблем в цьому документі. Так що поки що ми перебуваємо в стані дискусії», – повідомила Загребельська.

За її словами, загрозу монополізації лотерейного бізнесу бачать і його нинішні учасники. У всякому разі, оператори ринку, чию оцінку законодавчим новаціям захотіли почути в АМКУ, висловили полярні думки.

«Два оператори вважають запропоновані умови дискримінаційними і обмежують конкуренцію. Третій учасник ринку не бачить ніяких проблемних моментів в тій постанові», – зазначила вона.

Торкаючись можливого виведення двох операторів з лотерейного ринку, яке може статися через санкції, запропоновані РНБО, Загребельська вважає, що формально будь-які санкції негативно впливають на конкуренцію.

Організовувати лотереї в Україні сьогодні мають право чотири оператори: «М.С.Л.», «Патріот», «УНЛ», а також державний Ощадбанк, що не займався лотереями з моменту отримання ліцензії.

Нагадаємо, ринок лотерей працює без ліцензійних умов з 2012 року і без ліцензій з 2014 року. Як зазначають ЗМІ, ця ситуація стала можливою завдяки запущеній під час правління Віктора Януковича схемі. Так, в 2012 році було ухвалено закон про лотереї, що покладав на Мінфін зобов'язання розробити та затвердити нові ліцензійні умови. Однак в текст закону було внесено перехідні положення, що передбачають, що до затвердження Мінфіном нових ліцензійних умов оператори працюють за наявними в них ліцензіями.

Незважаючи на те, що терміни дії ліцензій всіх лотерейних компаній закінчилися в 2013 році, попередники нинішнього міністра фінансів Олександра Данилюка не робити спроб розробити і затвердити нові ліцензійні умови. Відсутність регуляторних актів призвело до падіння податкових надходжень і сприяло розквіту гральних клубів під виглядом лотерей. Крім того, відсутність нових ліцензійних умов дозволяло працювати двом великим операторам ринку лотерей - компанії «М.С.Л» і «Патріот», яких ЗМІ називають операторами великих російських бізнесменів, близьких до Кремля.

У 2015 році обидві компанії потрапили в список російських юридичних осіб, щодо яких Камбін ввів санкції. Незважаючи на це, зазначені лотерейні оператори досі ведуть господарську діяльність в Україні. У разі затвердження Камбіном нових ліцензійних умов, компанії, що перебувають під дією санкцій, не зможуть отримати ліцензії, і їх діяльність на українському ринку лотерей буде припинена.

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm