Про це повідомляє прес-служба компанії.

«Державне підприємство «Антонов» є розробником авіаційної техніки та, відповідно, утримувачем сертифікатів типу літаків «Ан», зокрема, транспортного літака Ан-124-100 «Руслан». Саме тому збільшення ресурсів цієї авіаційної техніки – прерогатива виключно ДП «Антонов», – повідомили у компанії.

Там зазначили, що невиконання «Антоновим» і Україною обов'язків, обумовлених цілою низкою міжнародних правил та вітчизняним законодавством, призведе до застосування відповідних міжнародних санкцій. Зокрема – до заборони міжнародних польотів літаків марки «Ан», а також до передачі функцій розробника іншим органам, вповноваженим країною-експлуатантом повітряних суден (ПС).

«Невиконання своїх прямих обов'язків підтримувати цивільні літаки марки «Ан» призведе до втрат ліцензій розробника, дозволів на авіаперевезення та втрат ринків», – повідомили на підприємстві.

Відповідно до чинних міжнародних стандартів та установчих матеріалів у галузі підтримання льотної придатності, організація-розробник залишається відповідальною за збереження цілісності конструкції літака. Для відомств цивільної авіації представники організації-розробника зобов'язані залишатися контактними особами при вирішенні проблем, які можуть вимагати розробки корегувальних заходів.

Крім цього, як стверджують у ДП «Антонов», організація-розробник зобов'язана постійно оцінювати цілісність конструкцій своїх літальних апаратів протягом всього терміну їх експлуатації.

«Саме з метою дотримання своїх зобов'язань, за міжвідомчим узгодженням з повноважними міністерствами та відомствами України, фахівці ДП «Антонов» виконають роботи з оцінки технічного стану літака Ан-124-100 «Руслан» ТОВ «Авіакомпанія «Волга-Днепр», що не входить до переліку компаній, до яких згідно з рішенням РНБО України застосовуються санкції. Зазначений літак має Свідоцтво про реєстрацію цивільного ПС та може використовуватися тільки з метою забезпечення потреб громадян та економіки», – зазначається у повідомленні.

У компанії також нагадали, що з 2016 року повністю припинено співробітництво між ДП «Антонов» та ТОВ «Авіакомпанія «Волга-Днепр» в напрямку надання послуг з повітряних перевезень великогабаритних та нестандартних вантажів.

Як писав сьогодні «Вголос», Росія і Україна ведуть закриті переговори щодо продовження льотної придатності літаків Ан-124-100 «Руслан», які використовує вантажна авіакомпанія «Волга-Дніпро».

 

«Вголос»