05 08 2013 16:17

Арештовано голову Донецької "Батьківщини" – подарунок для Тимошенко до річниці ув'язнення

Сьогодні, 5 серпня, Артемівський міський районний суд Донецької області визнав в. о. голови Донецької обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Костянтина Матейченко винним за статтею 364 ч. 2 (зловживання повноваженнями службовою особою). Його взято під варту.
Про це повідомляє Донецька обласна партійна організація ВО «Батьківщина».
 
«Сьогодні, у другу річницю ув’язнення Юлії Тимошенко, антинародна та антиукраїнська влада продовжила політичні репресії проти її соратників та однопартійців. 5 серпня 2013 року був безпідставно арештований та кинутий за надуманими звинуваченнями до в’язниці голова Донецької обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Костянтин Матейченко», - йдеться у заяві «Батьківщини».
 
З 2002 по 2010 роки Костянтин Матейченко, нині в. о. голови Донецької обласної партійної організації ВО «Батьківщина», обіймав посаду голови селища Покровське (Артемівський район Донецька область). Як стверджувало слідство, що тривало у рамках кримінальної справи, відкритої через дев’ять років після злочину, перебуваючи на посаді сільського голови, Костянтин Матейченко виніс на розгляд місцевих депутатів проект рішення щодо відводу земель під розробку кар’єра по видобуванню гіпсу, який, начебто, не пройшов усіх необхідних державних експертиз.
 
«Сільський голова незобов’язаний перевіряти усі необхідні документи: проект про відведення земель повинні були вивчати та давати йому професійну оцінку спеціалісти з питань земельних ресурсів. Але їх, чомусь, не притягнуто до відповідальності! Більше того, депутати також могли не голосувати за цей проект, але вони його вивчили і не побачили жодних недоліків, і усі 17 депутатів Покровської сільради одностайно схвалили проект про відведення земель під розробку кар’єра. Костянтин Матейченко не мав права як сільський голова не виносити запропонований документ на розгляд сесії, ані дати йому професійну оцінку, бо не є спеціалістом із земельних питань… Сьогоднішній вирок є політично вмотивованим, а 5 серпня стає для української опозиції «чорним днем», - говорить перший заступник в. о. голови Донецької обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Денис Токар.
 
«Це був не судовий процес, а відверта анархія, розумієте! Просто політична розправа над людиною!.. Поки я не можу коментувати, бо у мене на руках немає копії вироку, також я повинен побачити Костянтина Володимировича, якого відвезли до слідчого ізолятору… Я навіть не знаю, бо не зміг потрапити до судової зали, про який строк ув’язнення йде мова, - прокурор наполягав на трьох роках… Безумовно, сьогоднішній вирок будемо оскаржувати в апеляційному порядку», - сказав адвокат Костянтина Матейченка Євген Ісаєв.
 
У повідомленні зазначається, що переслідування лідера донецьких опозиціонерів розпочалося під час його активної участі у парламентській виборчій кампанії, в якості кандидата у народні депутати, постійного неформального спілкування з людьми: «Адже влада робить усе можливе аби не допустити, щоби у вотчині Віктора Януковича громадяни отримували об’єктивну інформацію про кризу в економіці та соціальній сфері, аби зростали опозиційні настрої. Тому в антизаконний спосіб, застосовуючи увесь репресивно-каральний державний апарат, придушує осередки опозиційних партій, вибірково застосовує кримінальне законодавство для переслідування опозиційних партійних лідерів на Донеччині, зокрема  Константина Матейченка».
 
Партія ВО «Батьківщина» наполягає на негайному звільненні Константина Матейченка, який був кинутий до в’язниці внаслідок незаконного свавільного та політично вмотивованого судового рішення, покарання усіх винних  у політично вмотивованих арештах та ув’язненнях.