Рідко, але все ж археологи знаходять древні поховання людей, в яких скелети чомусь розташовані обличчям вниз, що не характерно для людських поховань в принципі. Це довго залишалося загадкою, пише «Esoreiter».

Команда шведських вчених-археологів під керівництвом Кароліни Арсіні більш ретельно обстежила кілька сот подібних поховань і прийшла до однозначного висновку: так ховали людей, які з якихось причин втратили повагу в суспільстві, в чомусь завинили, наприклад, зробили якісь злочини.

І суспільство таким ось чином виявляло свою неповагу до померлого. Таким чином, можна вважати, що подібна форма поховання є традиційною, а не якоюсь аномалією.

У свій час існувала навіть думка, що небіжчики самі переверталися в труні, оскільки в той далекий час могли ховати живих людей, що впали в летаргічний сон, тим самим ввівши в оману своїх родичів.

Однак шведські вчені виявили деякі ознаки, які підтверджують їхню теорію про те, що саме злочинців клали обличчям вниз:

– по-перше, багато небіжчиків обличчям вниз були із зв'язаними руками і ногами, швидше за все, їх взагалі закопували живцем (це були завжди чоловіки);

– по-друге, такі поховання зустрічаються практично у всіх стародавніх могильниках від Кореї до Перу, і ці поховання розташовані неодмінно на кордонах (традиція ховати злочинців за межами цвинтаря зберігалася аж до наших днів);

– по-третє, найбільш шановані покійники в древніх могильниках нерідко спочивають в сидячому положенні, що вказувало на їх високе суспільне становище, в той час як покійники, покладені обличчям вниз, могли демонструвати тільки презирство до них з боку людей.