Археологи знайшли викопного «качкозавра»

Останки схожого на качку динозавра виявили археологи на території Монголії.

Про знахідку вони розповіли в журналі Nature.

Новий вид отримав назву Halszkaraptor escuilliei. За оцінками вчених, його представники були поширені 71-75 млн років тому.

Судячи з будови напрочуд добре збереженого кістяка, динозавр однаково успішно пересувався і водою, й сушею. Його верхні кінцівки за будовою схожі з кінцівками пінгвінів, шия нагадує гусячу, а рот наповнений безліччю зубів.

При цьому будова його ніг з пальцями і кігтями (а не з перетинками, як у водоплавних птахів) вказує на приналежність до тероподів - двоногих хижих динозаврів. Харчувався динозавр, по всій видимості, рибою, ракоподібними, дрібними рептиліями і ссавцями.

«Це перший динозавр, який вів спосіб життя, схожий з життям водоплавних птахів», - відзначають дослідники. Знахідка дозволила виділити нову підродину динозаврів зі схожою будовою.

Раніше були знайдені останки кількох інших видів динозаврів, які, мабуть, теж могли провадити наземно-водний спосіб життя. Тепер же, коли ця гіпотеза підтвердилася, їх можна виділити в окрему маленьку гілку на еволюційному дереві.

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm