11 01 2017 16:29

Астероїд Бенну готується прийняти першого відвідувача (ВІДЕО)

Зі стартового майданчика Space Launch Complex 41 космодрому на мисі Канаверал, Флорида, США, був здійснений успішний запуск ракети-носія Atlas з розгінним блоком Centaur.

Ця ракета і розгінний блок вивели в космос дослідницький апарат місії OSIRIS-REx, який добереться до астероїда Бенну (Bennu), проведе там ряд дослідницьких робіт, відбере проби і доставить ці проби назад на Землю, передає dailytechinfo.org.

Згідно з інформацією від НАСА, запуск і всі орбітальні маневри апарату OSIRIS-REx були виконані успішно та всі системи обладнання апарату функціонують належним чином.

Процедура запуску проходила за сценарієм, відпрацьованому фахівцями НАСА не один раз. Після відділення першого ступеня ракети-носія Atlas в дію вступив розгінний блок Centaur, який зробив два послідовних включення свого двигуна, розділені невеликим проміжком часу.

По закінченню другого запуску двигуна, який тривав шість хвилин, космічний апарат OSIRIS-REx відокремився від розгінного блоку і вийшов у відкритий космос на швидкості 40 тисяч кілометрів на годину. Через годину після запуску, о 01:13 за Гринвічем було отримано підтвердження, що сонячні батареї апарату розправилися і зайняли задане положення, забезпечуючи всі системи достатньою кількістю енергії.

Згідно з планами місії апарат Origins-Spectral Interpretation Resource Identification Security REgolith Explorer (OSIRIS-REx) прибуде до точки рандеву з астероїдом Бенну (Bennu, 1999. RQ36) в 2018 році. Там він виконає велику програму наукових досліджень, відбере зразок порід астероїда, вагою 60 грам, і повернеться до Землі в 2023 році.

Основною метою наукових досліджень місії OSIRIS-REx стане пошук відповідей на деякі з питань, що стосуються таємниць походження і розвитку Сонячної системи. Для цього космічний апарат несе все необхідне для того, щоб провести спектральний аналіз складу матеріалу астероїда, провести пошуки покладів на ньому корисних копалин і випробувати деякі з технологій відхилення траєкторії польоту астероїдів, які є потенційною небезпекою для Землі.

Крім цього, особливу увагу буде приділено дослідженням зовнішньої «оболонки» астероїда, що складається з пилу, бруду і дрібного каменю, в якій можуть знаходитися осколки і сліди від ударів інших космічних тіл.

 

-