Ізраїль пізно попередив РФ про удар по об’єктах в Сирії, тому несе пряму відповідальність за збитий Іл-20 і загибель 15 російських військовослужбовців.

Про це повідомив член комітету Ради Федерації з оборони Франц Клінцевич, пише “Інтерфакс”.

“Я думаю, нашим військовим потрібно досить жорстко поставити питання про порядок дій у повітряному просторі Сирії”, – підкреслив сенатор, додавши, що “аналіз цієї трагедії потрібно провести, Росія не має права спустити цей інцидент на гальмах”.

За словами Клінцевіча, російський літак-розвідник “здійснював обліт згідно з раніше встановленим планом”. Він підкреслив, що російська сторона була пізно попереджена про удар по Сирії.

Сенатор вважає, що в даному випадку “ізраїльські ВПС є провокаторами і причиною смерті наших 15 військовослужбовців”.

“Я це розцінюю саме так – не більше і не менше”, – сказав Клінцевіч.

Сенатор нагадав, що системи, які знаходяться на озброєнні сірійської армії, були поставлені в 60-70-ті роки ще колишнім СРСР.

“Думаю, що найближчим часом військові проаналізують ситуацію і внесуть конструктивні пропозиції”, – зазначив він.

Нагадаємо, російський літак-розвідник Іл-20 зник над Середземним морем увечері 17 вересня. Як повідомили в Міноборони РФ, літак був збитий сирійськими ППО, які відбивали удари ізраїльської авіації. Як констатували у військовому відомстві, Ізраїль занадто пізно попередив Москву про удар, а його винищувачі прикривалися Іл-20, що призвело до загибелі 15 російських військовослужбовців.