Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду міста Києва, оприлюдненому 4 вересня в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Встановлено, що за день до голосування за уряд Миколи Азарова структури братів Клюєвих продали компанії, пов'язаної з Олексієм Азаровим, корпоративні права на ТОВ «Предіум Форест». Сума угоди склала близько $5 тис. За 2,5 місяця Клюєви викупили компанію за 17,78 млн доларів.

Слідчі вважають, що «зазначені фінансові операції позбавлені будь-якого економічного сенсу і по суті є завуальованою формою дачі хабара за вирішення питання про призначення Андрія Клюєва на посаду першого віце-прем'єр-міністра України».

Гроші від угоди під виглядом інвестиційного прибутку отримала кіпрська компанія «Aspelta Trading, яка перерахувала їх австрійським компаніям Garda Handels -Und Beteiligungs GMBH, Asa Luftfahrt Formgestaltung GMBH і Белізький офшору Lynnfield Enterprises Limited, які контролюються Олексієм Азаровим, а також Фрідріху Бублей, директору австрійських компаній Азарова-молодшого.

Частина цих грошей була витрачена на придбання нерухомості в Італії.

Суд за клопотанням слідчого ГПУ заарештував рахунки компаній Олексія Азарова в банках Швейцарії і Люксембурга. У списку 9 компаній, які прокуратура пов'язує з сином колишнього прем'єр-міністра.