Про це йде мова в оприлюдненій заяві фракції ВО «Свобода» у Луцькій міській раді.

«Фракція ВО «Свобода» вважає відмову теперішньої більшості в Луцькій міській раді у складі УКРОПу та «Батькіщини» підтримати проект звернення щодо ухваленого Сеймом Республіки Польща 26 січня 2018 року пакету антиукраїнських законів проявом безхребетної, глибоко денаціоналізованої та злочинно безвідповідальної позиції, що завдає серйозної шкоди українським інтересам», – зазначається у заяві.

Націоналісти констатують, що депутати Луцької міської ради виявилися нездатними дати гідну відповідь полякам, які системно нагнітають антиукраїнську істерію, зазіхаючи на Волинь як свої «східні креси», піддаючи сумніву право українців мати свою державу і своїх героїв.

«Луцька міська рада попереднього скликання 17 грудня 2010 року присвоїла Степану Бандері звання «Почесного громадянина міста Луцька». Натомість міська рада цього скликання не проявила політичної мужності продовжити послідовну патріотичну позицію своїх попередників у питанні відстоювання наших національних героїв. Чим іще раз підтвердила, що нинішній склад міської ради є найменш патріотичним із часів незалежності.

Своєю боягузливою «страусиною позицією» теперішня більшість у міськраді фактично підтримала нагнітання антиукраїнської істерії поляками. І цим самим дала зрозуміти їм, що вони й надалі можуть гратись у реваншизм, нав'язувати українцям фальшиву версію історії та тішити себе ілюзіями про нову Річ Посполиту і нові «східні креси». І навіть висловлювати територіальні претензії. А Луцька міська рада тим часом мовчатиме й надалі, вдаючи вигляд, нібито її це не стосується», – наголошується у документі.

Фракція ВО «Свобода» у Луцькій міськраді вважає, що депутати міської ради від УКРОПу та «Батькіщини» зайняли антиукраїнську угодовницьку позицію, яка не відображає загальних настроїв волинян і мешканців Луцька.

«Ховаючись за маніпулятивними судженнями про «господарку», так звані «патріоти» чітко продемонстрували, що питання національної честі та гідності для них є порожнім звуком. Луцька міська рада перетворилась у дефектний орган із працевлаштування родичів, друзів та політичних васалів. Стала інструментом для вирішення приватних бізнесових питань, виділення за безцінь землі потрібним людям, місцем брудних політичних ігрищ.

Безхребетність теперішньої більшості у міськраді призведе лише до поглиблення польських апетитів. Із часом поляки можуть ініціювати передачу у власність майна, яке до 1939 року належало польським окупаційним інституціям. Такий розвиток ситуації слугуватиме створенню прецеденту реституції майна, що становитиме реальну загрозу національним інтересам України. Надалі поляки можуть спробувати змусити ЄС на законодавчому рівні засудити «бандерівську ідеологію» і визнати геноцид поляків на Волині. А після цього будуть вимагати гроші за те, що наші предки боронили свою ж землю від їхніх окупаційних збройних формувань – Армії Крайової, «батальйонів хлопських» тощо».

«Свобода» закликає лучан стати на захист національних інтересів України і не допустити, аби боягузлива позиція більшості теперішніх депутатів у міськраді використовувалася для подальшого нагнітання антиукраїнської істерії.

Зазначимо, що 31 січня більшість у Луцькій міській раді відмовилася підтримати звернення до Президента України та Голови Верховної Ради України щодо ухваленого Сеймом Республіки Польща 26 січня 2018 року пакету законів, в яких міститься згадка про кримінальну відповідальність за поширення «бандерівської ідеології», та засудити дії польської сторони.

«Вголос»