Як повідомляє academic.oup.com, дослідники з Лондонського університету королеви Марії аналізували опитування, проведені в США, Великобританії, Австралії і Новій Зеландії, починаючи з 2000 року. У дослідженні брали участь дорослі англомовні жителі цих країн.

Близько 60% опитаних пробували курити, 41% коли-небудь курили щодня. Кількість тих, хто почав курити постійно, розрізнялося в різних опитуваннях: вона становила від 50% до 82% тих, хто пробував цигарки. Подальша оцінка показала, що в середньому курцями стають 69% людей, які пробували курити. Скільки з них згодом кинули шкідливу звичку, дослідники не вказують.

При цьому автори визнають, що їх оцінка приблизна, оскільки заснована на особистих свідоцтвах опитаних. Деякі з учасників опитування могли забути про те, що пробували курити в підлітковому віці. Незважаючи на це, вчені вважають, що відсоток курців серед тих, хто пробував цигарки, все одно дуже високий.

Автори роботи відзначають, що в останні роки кількість курців серед молоді західних країн знижується. На думку вчених, це результат превентивних заходів – заборони продавати тютюн підліткам та обмеження реклами цигарок.

 

«Вголос»