У Міністерстві внутрішніх справ Великої Британії не збираються запроваджувати санкції проти Росії у справі отруєння Скрипаля, доки країна не вийде зі складу Євросоюзу.

Про це заявив заступник голови МВС Британії Бен Воллес, передає Тhe Telegraph.

Воллес пояснив це рішення тим, що поправку до ухваленої британської версії «акту Магнітського» варто застосувати після Brexit. Це дозволить створити нові методи санкційного тиску, які зараз не можна запровадити через необхідність отримання згоди інших членів Союзу.

Тhe Telegraph зауважує, що Воллес не пояснив, з якого саме часу Британія зможе запровадити власні санкції. Очікується, що країна вийде з ЄС у березні 2019 року, проте перехідний період продовжиться до кінця 2020-го.

Нагадаємо, 24 травня 2018 королева Британії затвердила лондонський варіант «закону Магнітського».

«Закон Магнітського», схвалений парламентом Британії, схожий на канадський та американський, він глобальніший і застосовується не тільки щодо громадян РФ, а й до інших порушників прав людини з усього світу. Британський «закон Магнітського» також передбачає розкриття імен власників фірм в офшорах на британських заморських територіях.

«Список Магнітського» — закон про персональні санкції проти низки російських чиновників, яких підозрюють у порушеннях прав людини та корупції, а саме у причетності до одного з найбільших в історії Росії розкрадань бюджету.

Закон вперше введений у дію у США, згодом аналоги такого закону ухвалили ще низка країн, зокрема, Канада, Литва, Латвія, Естонія та Гібралтар.