Бунт у магазинах: 2 травня Польща може завмерти?

На 2 травня польські профспілки, зокрема, «Солідарність», готують загальнодержавний страйк у магазинах.

Про це повідомляють польські ЗМІ.

Вірогідно, йдеться про «італійський» страйк – коли касири прийдуть на роботу, але викладатимуть товари і обслуговуватимуть клієнтів так повільно, як це тільки можливо.  Працівники магазинів збираються протестувати проти низької оплати праці. Також їх не влаштовують умови праці та брак кадрів.

Ініціаторами виступили три з чотирьох профспілок, які об’єднують працівників мережі Biedronkа (одна з найбільших польських мереж продуктових супермаркетів), яким на дуже малу суму підвищили зарплати. Однак відомо, що до страйку мають намір приєднатись і касири та складські працівники інших мережевих магазинів – Lidl, Tesco, Auchan тощо. При цьому немає інформації, чи до «бунту» можуть приєднатись працівники торгових мереж, які реалізують побутову техніку, товари для ремонту, будматеріали та ін.

Чому обрано саме 2 травня? У цей час в Польщі триває так званий «довгий вік-енд» - з 29 квітня по 3 травня (День польської Конституції) , при цьому 2 травня – робочий день. Протест саме в цей день, очевидно, може негативно позначитись на мережах і паралізувати торгівлю.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram