Участь в урочистостях взяли керівники міста, віце-міністр закордонних справ Республіки Польща Катажина Пелчиньська-Наленч, Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд, інформує кореспондент Вголосу.

Катажина Пелчиньська-Наленч зазначила, що поляки протягом тривалого часу старалися, щоб у Львові почав діяти Польський дім. За словами віце-міністра, важливо, що цей дім буде не лише польським, а й європейським.

«Переконана, що Польський дім буде відчинений для усіх товариств і організацій, які захочуть мати контакт із польською історією та культурою, а відтак Європою. І львів’яни повинні використати цей дім для зміцнення співпраці польсько-української громади і відповідно європейської співпраці», – сказала віце-міністр.

Очільник Академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук розповів, що будинок на вул. Шевченка,3а був військово-експлуатаційним відділом Львівського гарнізону.

«Ми зробили все, щоб мрія польської громади у Львові здійснилася. Тому я сьогодні офіційно заявляю, що будинок на вул. Шевенка, 3а належить громадській організації», – сказав Павло Ткачук.

Мер Львова Андрій Садовий в свою чергу розказав, що рішення про передачу згаданого будинку було прийняте більше 1,5 роки тому, однак юридичний процес передачі тривав досить довго,бо будівля є міською, але перебувала на балансі військових. Була підготована постанова Кабінету міністрів, якою будинок передали громаді, яка передала цю будівлю для поляків.

«Там має бути створено осередок європейського діалогу, будинок порозуміння між поляками і українцями. Це дуже символічно. За будинком європейського діалогу має бути дуже цікавий центр, де діятиме великий міський конгрес-центр, надсучасні будівлі, в тому числі й для міської влади тощо», – сказав мер Львова.

Він додав, що процес реставрації будинку ретельно контролюватимуть, бо він є пам’яткою архітектури. Крім того, Садовий розповів, що будівлю польській громаді віддали «за символічні кошти».