Українські правоохоронці на Донбасі почали кримінальне провадження у зв’язку з планованими «виборами» на окупованих територіях Донецької області за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Про це повідомили у прокуратурі області.

Зазначається, що кримінальне провадження відкрило Головне управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області.

Як заявила прес-служба прокуратури Донеччини, представники влади Росії проводять заходи для організації та проведення 11 листопада на окупованій території Донецької області так званих «виборів» голови угруповання «ДНР», а також «депутатів парламенту» цього угруповання.

Це є «продовженням злочинних дій, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності України, зміну меж її території та державного кордону на порушення порядку, встановленого Конституцією України», наголошують у прокуратурі, адже такими діями представники влади Росії порушують принципи та норми міжнародного права, «намагаючись посилити свій контроль над окупованими територіями через легалізацію представників окупаційної адміністрації та одночасно створити ілюзію «свободи вибору та демократії», мовиться в повідомленні.

Прокуратура Донеччини нагадує, що згадана стаття Кримінального кодексу передбачає: «особам, які вчиняють злочинні дії щодо реалізації вказаних незаконних заходів, загрожує позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої».