Про це власкору «Вголосу» повідомили у ДФС у Волинській області.

Зокрема, лише впродовж тижня посадовими особами управління протидії митним правопорушенням було зафіксовано 3 таких факти.

Волинянин, перетинаючи кордон через пункт пропуску Ягодин на Volkswagen Passat, пред'явив нотаріальне доручення на право користування автомобілем, посвідчене ніби як нотаріусом з м. Лодзь. Мешканець Черкащини за кермом Skoda Octavia подав до митного контролю фіктивну довіреність від нотаріуса м. Слубіца. Громадянин Польщі, прямуючи в Україну на чужому Volkswagen Golf, скористався послугами аферистів, які підробили нотаріальне доручення Канцелярії нотаріальної м. Любліна.

Волинська митниця протидіє таким спробам через налагоджені механізми взаємодії з уповноваженими органами іноземних держав. Перевірки автентичності поданих до митного контролю доручень зазначених Канцелярій нотаріальних Республіки Польща спростували факти їх офіційного посвідчення. «Це не мій підпис, за номером реєстру значиться інша особа, документ є фальшивим», – висновки польських нотаріусів, ім'ям яких скористалися нечесні громадяни.

Відтак за фактами приховування від митного контролю, тобто за подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення транспортних засобів документів, отриманих незаконним шляхом, усі три автомобілі вилучені на склад митниці.  Volkswagen Passat оцінено експертами у близько 130 тисяч грн, Skoda Octavia – 126 тисяч грн, Volkswagen Golf – у  майже 90 тисяч грн.

Відповідно до ч. 1 ст.. 483 Митного Кодексу України громадян за вчинені порушення очікує штраф у розмірі 100 відсотків вартості автомобілів та конфіскація цих транспортних засобів.

 

«Вголос»