Жодної заборони на участь патріарха Філарета у виборах глави нової Української православної церкви з будь-якого боку немає і не може бути.

Про це архієпископ УПЦ Київського патріархату Євстратій Зоря написав у Facebook, назвавши заяву УПЦ МП “черговим московським інформаційним вкиданням”.

За його словами, явна мета поширення такої інформації — ускладнити ситуацію, посіяти суперечки, перешкодити процесу, що зараз підходить до успішного завершення.

Він додав, що процес підготовки до Об‘єднавчого собору триває, а виборчий процес і висунення кандидатур відбуваються лише на цьому зібранні.

“Бути кандидатом чи ні, тобто погодитися прийняти висунення чи відмовитися — особисте канонічне та статутне право патріарха Філарета. Жодної заборони на висунення з будь-якої сторони немає і не може бути. Є обмін думками як частина нормального процесу, спрямованого до досягнення спільної мети — кращого майбутнього для Церкви в Україні”, — зауважив архієпископ.

Також він наголосив, що варто довіряти лише офіційним заявам щодо процесу, які поширюють від Вселенського патріархату та патріарха Варфоломія, чи від Київського патріархату і патріарха Філарета, а також від повноважних представників Президента України і від нього особисто.