Про це повідомляє procherk.info.

Варто відзначити, що у Черкасах нараховується 53 дитсадки та 1 в Оршанці, де виховується понад 11 тисяч дітей.

До слова, тендер з постачання продуктів харчування у дитячі садочки заради об’єктивності проводиться вже раз на рік. До того ж, розроблено єдине меню для всіх садочків, яке вже запозичують навіть інші міста.

Голова бюджетної комісії Юрій Тренкін зазначив, що до 15 січня ніякі проплати в місті взагалі виконуватися не могли. Тоді підприємці, які здійснювали послуги для міста, в тому числі із прибирання міста, електрифікації тощо, і погодилися працювати безкоштовно, а зараз, фактично, стали заручниками ситуації, адже Казначейство не пропускає платежі.

При цьому Казначейство офіційно не пояснює, чому воно не пропускає платежі. Хоча законних підстав, стверджують у міськраді, для відмови немає.

У договорі між ТОВ «Каштан-плюс» та Черкаською міською радою про постачання продуктів харчування чітко зазначено, що його дія припиняється лише у випадку, коли сторона виконала свої зобов’язання. Однак як уже зазначалося, «Каштан-плюс» має надати послуг ще на 22 млн грн. На сьогодні сума, яку вже заборгувала Черкаська міська рада ТОВ «Каштан-плюс» — 3 млн 200 тис. грн.

Представниця ТОВ «Каштан-плюс» Галина Олексенко зазначила, що й раніше ситуації були різні, але дітей без харчування залишати не можна, тому вона брала продукти в кредит. За її словами, ще 3-4 дні і вона може перестати постачати продукти, зокрема, м’ясо і молоко вона вже не може брати, з неї вимагають гарантійні листи. Час іде і багато постачальників уже відмовляються давати продукти. Таким чином, вже у понеділок-вівторок черкаські дітлахи можуть лишитися без харчування.

За словами Юрія Тренкіна, наразі триває розробка проекту бюджету на цей рік. І в ньому нині не вистачає 16 млн грн саме на харчування дітей. Таким чином, є ризик, що керівники ДНЗ змушені будуть іти на порушення закону, замінюючи деякі продукти в меню. Тому ці кошти в будь-якому разі треба віднайти.

Варто додати, що через блокування Казначейством виділення коштів на різні потреби міста, Черкаси можуть залишитись без прибирання вулиць, електрифікації тощо. Місто може знову спіткати сніговий колапс, адже техніка на вулиці не вийде, бо люди вже й так місяць працюють безкоштовно.

З цього приводу міська рада хоче звернутися до вищих органів керівництва держави у столиці.