Про це повідомляє Громадське з посиланням на CNBC.

Гейтс навмисно збрехав спецпрокурору Мюллеру про те, що екс-радник штабу Трампа Пол Манафорт на зустрічі з лобістом та членом Конгресу США у березні 2013 не згадував Україну.

Раніше Ріку Гейтсу і Полу Манафорту пред'явили звинувачення у відмиванні грошей при лобіюванні інтересів колишнього президента України Віктора Януковича до втечі останнього у 2014 році.

Гейтс також визнав себе винним у змові проти США, зробивши неправдиві заяви стосовно його статусу іноземного агента.

Загалом же Гейтс і Манафорт звинувачуються в підготовці невірних податкових декларацій, банківському шахрайстві, змові з метою здійснення банківського шахрайства, відмиванні коштів, нерозкритті доходів з іноземних джерел, змові проти інтересів США і введенні в оману американської влади щодо своєї співпраці з Януковичем.

Раніше у США спеціальний прокурор Роберт Мюллер опублікував нові звинувачення проти колишнього очільника кампанії президента Трампа — Пола Манафорта, звинувативши його в приховуванні доходів і обмані банків.

Нагадаємо, 30 жовтня 2017 року Полу Манафорту і його бізнес-партнеру Ріку Гейтсу висунули звинувачення за 12 пунктами, у тому числі у відмиванні грошей і таємній змові і взяли під домашній арешт. 

Згодом Манафорт оскаржив свій домашній арешт, але суд його апеляцію не задовольнив. Пізніше його звільнили з-під арешту. 

Усього, згідно з документами, Манафорт отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Також повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні.