Чорнобильською зоною зацікавилися 40 іноземних компаній з відновлювальної енергетики

Зарубіжні компанії розглядають можливість інвестування в низку проектів. Територія зони відчуження має невикористані можливості і великі перспективи для галузі відновлюваної енергетики.

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак зустрівся у Києві з управляючим директором ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу Меліджем Френсісом Хенрі та директором ЄБРР в Україні Аджунером  Шевкі, щоб обговорити питання подальшої співпраці у зоні відчуження.

Про це повідомляє прес-служба відомства. 

 «Інвестори з різних країн світу, які працюють на ринку відновлювальної енергетики, активно цікавляться перспективою інвестування у зону відчуження. Станом на сьогодні маємо близько 40 таких компаній. При цьому близько 10 з них вже надіслали своїх інженерів для детального вивчення інфраструктурних можливостей зони відчуження», - розповів Остап Семерак.

Презентуючи перед представниками ЄБРР потенціал зони відчуження, міністр підкреслив,  що там досі залишаються території, які люди повноцінно не зможуть використовувати ще тривалий час. За його словами, саме ці території розглядаються як потенційні площі для будівництва парку відновлювальної енергетики.

«На базі ДАЗВ (Державне агентство України з управління зоною відчуження) створено робочу групу, яка працює над пропозицією щодо розвитку відновлювальної енергетики у зоні відчуження, зокрема щодо надання земельних ділянок для об’єктів парку сонячної енергетики», - зазначив Міністр.

Як повідомляв «Вголос», четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції накрили новим саркофагом. Новий безпечний конфайнмент був переміщений з допомогою спеціальної системи на відстань 327 метрів, щоб накрити енергоблок. Варто додати, що нова споруда буде експлуатуватися протягом 100 років.

 

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram