Росія може вийти з Парламентської асамблеї Ради Європи за власним бажанням, аби не втратити обличчя. Але це навряд чи станеться.

Про це в коментарі для Gazeta.ua розповів політолог Олександр Палій.

“Західні дипломати хочуть поставити РФ на шлях виправлення. Мають ілюзії, що вона може бути демократичною державою. Не хочуть безповоротно розривати зв’язки. Планують лише полякати виключенням”, — каже він.

Остаточний вихід російської делегації з ПАРЄ нічого не змінить у роботі організації, вважає політолог.

“Вона і зараз працює без участі дипломатів РФ. Остаточний вихід Росії знову вдарить по її слабкому міжнародному іміджу. Парламентська асамблея — один із майданчиків, де Москва може доносити свою пропаганду до світу. З втратою членства Кремль втратить і його. Це б допомогло Раді Європи чіткіше перейти на проукраїнські позиції. Усвідомити, що Європа закінчується на річці Дон”, — додає Олександр Палій.

Росія сама вийде з Ради Європи, якщо постане питання про її виключення. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. Москву позбавили права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи у квітні 2014-го — після анексії Криму та з початком війни на Донбасі. Відтоді РФ скорочувала свій внесок у фінансування організації. А в лютому ц. р. оголосила, що взагалі не платитиме, доки російську делегацію не повернуть до сесійної зали.

Якщо Москва не відновить платежі у бюджет Ради Європи до 2019-го, її участь у статутних органах буде припинена, попередив генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд.