Чиновники комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління» 9 листопада під час терміново скликаної прес-конференці, спростували інформацію ГО «Розвиток Громади» про перевищення рівня фенолу у повітрі Рясного, біля асфальтного заводу «Онур». 

Як пише «Розвиток громади», за даними хімічної лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління» рівень концентрації фенолу у повітрі біля житлового будинку по вул. Шевченка, 388 становив усього 0,0042 мг/м3, що вдвічі менше за гранично допустиму норму у 0,01 мг/м3. Сумнів викликав той факт, що дослідження лабораторією комунального підприємства проведено дуже оперативно – і вже наступного дня було отримано результат.

Лабораторія, як виявилось, є сертифікованою та може вимірювати рівень промислових викидів в атмосферу, в тому числі і фенолу. Про це свідчить свідоцтво про атестацію №РЛ 026/15, видане Державним підприємством «Львівський науково-виробничий центр стандартизації та метрології та сертифікації, чинне до березня 2019 року. Однак обладнання просто нездатне вимірювати такі показники, які оприлюднені представниками КП «Адміністративно-Технічне управління». Діапазон вимірювань рівня концентрації у повітрі фенолу, згідно зі Свідоцтвом, становить 0,5 – 70 мг/м3 . Тоді як гранично допустима концентрація фенолу (ГДК), відповідно до Гігієнічного нормативу, 0,01 мг/м3.

Яким чином Комунальному підприємству «Адміністративно-технічне управління» вдалося отримати під час дослідження показник у 0,0042, який є нижчим у 120 разів за мінімальну чутливість обладнання хімічної лабораторії, невідомо.

У ГО «Розвиток громади» називають оприлюднення завідомо неправдивої інформації представниками комунального підприємства злочином проти мешканців Рясного та усього міста. Адже фенол – це промисловий забруднювач, канцероген, що є вкрай токсичним для людини і тварин. Викликає порушення діяльності нервової і серцево-судинної системи, подразнююче діє на шкіру, слизові оболонки дихальних шляхів і очей, провокує утворення злоякісних пухлин.

Відтак ГО «Розвиток Громади» закликає Львівського міського голову провести належне розслідування цієї ситуації та вжити усіх заходів, аби винні у поширені неправдивої інформації були покарані. А за необхідності – провести додаткове дослідження атмосферного повітря у мікрорайоні Рясне, виявити та ліквідувати причини виникнення перевищень рівня концентрації фенолу.

З метою повної об'єктивності, зі свого боку, представники ГО готові надати усі дані, одержані в результаті свого дослідження. До слова, з моменту оприлюднення зазначених даних, ні Львівська міська влада, ні жоден уповноважений орган у сфері охорони навколишнього середовища не звернувся щодо надання оригіналів цих документів.

Як раніше писав «Вголос», незалежне екологічне дослідження повітря поза межею санітарної зони асфальтного заводу «Онур» у Рясному, біля житлових будинків, показало небезпечне для здоров'я людей перевищення викидів фенолу у повітрі.

«Вголос»