Кількість арештованих турецьких журналістів може зрости до двох сотень

У Туреччині поліція видала 35 орденів на арешт журналістів і обшукала ЗМІ.

Про це повідомляють УНН з посиланням Deutsche Welle.

Вже було заарештовано 9 журналістів. Фото: helloturkey.ru

Під час чергових рейдів в Стамбулі турецька поліція у четвер, 10 серпня, провела численні арешти серед представників ЗМІ. Під арешт вже потрапили дев'ять журналістів. Серед арештованих знаходиться і редактор критичної до уряду газети Birgün. За інформацією державного новинного агентства Anadolu, ордери на арешт було видано на 35 співробітників турецьких ЗМІ.

Журналістам закидають причетність до руху, пов'язаного з ісламським проповідником Фетхуллахом Гюленом, якого турецька влади звинувачує у спробі державного перевороту в липні 2016 року. За інформацією телеканалу CNN Turk, журналістів звинувачують у використанні служби ByLock Messenger, де вони нібито обговорювали підготовку путчу. Рух Гюлена вважається в Туреччині терористичною організацією.

Через спроби державного перевороту в минулому році турецька влада посилила переслідування можливих послідовників Гюлена. За це тисячі людей були арештовані, численні ЗМІ закриті, більше 100 тисяч державних службовців були звільнені з роботи.

Всього в тюрмах Туреччини знаходиться близько 160 журналістів та представників медіа. Серед них – Деніз Юджель (Deniz Yucel), кореспондент німецької газети Die Welt, якого звинувачують у причетності до тероризму.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram