Національна поліція розслідує кримінальні справи стосовно посадовців управління капітального будівництва Дарницької райдержадміністрації (РДА) і КП «Позняки-Інвест-УКБ Дарницького району Києва», котрих разом із посадовцями ТОВ «Київбуд Холдінг» підозрюють у «розпилі» 26,5 млн грн. бюджетних коштів на проектуванні та будівництві.

Про це написала Анна Камєліна у «KиевVласті», передають Наші гроші.

Слідство встановило, що посадовці «Київбуд Холдінг» і «Позняки-Інвест-УКБ» розтрачують бюджетні кошти під час виконання умов угод, укладених за результатами тендерів. Як один із доказів у справі фігурує звернення нардепа, ПІБ якого приховано. Він проінформував поліцію, що «Київбуд Холдінг» було зареєстроване 11.01.2016, а вже 14.01.2016 отримало від Держархбудінспекції (ДАБІ) ліцензію на виконання проектних і будівельних робіт.

Згідно з ліцензійними умовами, фірма повинна мати в штаті керівників, головного інженера, кваліфікованих працівників, а також будівельну техніку, устаткування, оснащення й інвентар. Але усього цього, крім керівника, «Київбуд Холдінг» не має.

При цьому, як з’ясувало слідство, вже 24 лютого 2016 року «Київбуд Холдінг» переміг у чотирьох тендерах на замовлення управління капбудівництва Дарницької РДА на загальну суму 6,50 млн грн. Надалі впродовж одного місяця «Київбуд Холдінг» став переможцем в 11-х тендерах на загальну суму понад 20 млн грн., замовником яких виступило КП «Позняки-Інвест-УКБ».

Зокрема, приватна фірма розробляла проектно-кошторисну документацію по будівництву центру первинної медико-санітарної допомоги на вул. Вишняківській, 15, виконувала проектні роботи з будівництва доріг в мкр. Осокорки, будувала зливові каналізації на вул. Леніна, вул. Промислова, в мікрорайоні Бортничі, реконструювала амбулаторію лікарів сімейної медицини з прибудовою центру первинної медико-санітарної допомоги на вул. Гмирі, 8 у Дарницькому районі Києва тощо.

Слідчі вважають, що посадовці «Київбуд Холдінг» і «Позняки-Інвест-УКБ» розтрачують бюджетіх кошти в особливо великих розмірах.

Суд надав правоохоронцям доступ до інформації та копію ліцензії на проведення будівельних робіт ДАБІ, видану фірмі «Київбуд Холдінг». З’ясувалося, що директор компанії вніс недостовірні дані в документацію. Шевченківський райсуд Києва також надав доступ до документів щодо співпраці «Київміськбуд Холдінг» і «Позняки-Інвест-УКБ», водночас улітку 2018-го комунальники повідомили суд, що необхідна слідчим документація була втрачена.

Крім цього, згідно з іншим карним провадженням, слідство вважає, що посадовці «Позняки-Інвест-УКБ», зловживаючи службовим становищем, повторно уклали угоди з «Київбуд Холдінг» і ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Енерго Монтаж» на виконання робіт, які вже були виконані й оплачені, внесли недостовірні дані про виконані проектних і будівельних роботах, уклали фіктивні угоди на проведення робіт із розробки проектно-кошторисної документації.

Засновник ТОВ «Київбуд Холдінг» — Павло Гостенко, в. о. керівника — Сергій Плеханов. Власник і директор ТОВ «НВП «Енерго монтаж» — Олександр Кондрат. Управління капбудівництва Дарницької РДА очолює Мирослав Корбецький. З 2016 року КП «Позняки-Інвест-УКБ» керує Вадим Правденко.

Згідно з даними системи «Прозорро», у 2016-2017 рр. ТОВ «НВП «Енерго монтаж» отримало замовлень на загальну суму 125,39 млн грн, із яких від КП «Позняки-Інвест-УКБ Дарницького району Києва» — два підряди на 113,31 млн грн (реконструкція амбулаторії лікарів сімейної медицини з прибудовою центру первинної медико-санітарної допомоги на вул. Гмирі, 8 за 111,85 млн грн, і будівництво мереж зовнішнього освітлення мікрорайону Бортничі за 1,46 млн грн.). Цього року фірма тендерів не вигравала.