Про це із Польщі повідомляє кореспондент «Вголосу».

Міністр, а також представники Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей, і Підкарпатська воєвода Єва Леніарт та інші взяли участь у чині панахиди та скорботному віче з нагоди вшанування 73-ї річниці трагедії села Павлокома, що у Підкарпатському воєводстві.

Присутні виконали і Гімн України. Опісля делегати поклали квіти та лампадки до Меморіалу трагічно загиблим 366 українцям.

Глава МЗС України Павло Клімкін зазначив: «Сьогодні згадуємо кожного, хто трагічно загинув тут, у Павлокомі. Згадуємо і пам’ятаємо. Зараз ми сильні, як ніколи. Пишаємось історією, нашими героями. Нічого не забуваємо. Ми єдині, як ніколи. Тому шануймо нашу історію, шануймо кожного українця, який загинув. Якщо не будемо пам’ятати, зрадимо їх всіх і себе».

Єва Леніарт зі свого боку додала, що пролита у братовбійчих битвах кров українців та поляків є зобов’язанням для обох народів, аби домовитися у правді про важку історію.

«Треба знайти відвагу, щоб про важку та болючу історію говорити відверто і напрацювати єдину спільну оцінку минулого. Це можливо, тільки опираючись на діалог», – резюмувала вона.