Депутати Львівської міської ради звернулися до Президента України з вимогою знизити тарифи на газ для населення.

Про це заявив депутат Львівської міської ради від ВО “Свобода” Андріан Гутник, передає кореспондент ІА “Вголос”.

“За рішенням уряду від 19 жовтня 2018 року, яке було ухвалено на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України, з 1 листопада 2018 року ціна на газ для населення складатиме 8 550 грн за тисячу кубометрів, що становить на 23,5 % більше від вартості поточної ціни на газ. Вказане рішення Кабінету Міністрів України автоматично призведе до подорожчання продуктів харчування та життя українців в цілому”, — зазначив депутат.

Андріян Гутник наголосив, що керівник уряду аргументував такі дії виконанням вимог МВФ для виділення чергового кредитного траншу, проте це не зовсім так.

“Крім того, було наголошено, що раніше урядом під це зобов’язання, були взяті багатомільярдні кредити, які збільшили загальний обсяг державного боргу майже на 50 млрд дол. І наразі настає період виплати значної частини цього боргу. Аби зробити це, Україні потрібно знайти прийнятні фінансові інструменти. Співпраця з МВФ — один з таких інструментів. Але активізувати її можна лише при умові виконання зобов’язання щодо ціни на газ для населення.Уряд фактично черговий раз замість вчинення дій щодо розвитку економіки та підтримки бізнесу в країні та подолання корупції вчергове намагається залізти в кишеню звичайних громадян та саме за їх рахунок вирішити питання погашення багатомільярдних кредитів”, — сказав “свободівець”.

Депутат Львівської міської ради наголосив, що МВФ вимагає лише збалансувати економіку, привести до оптимальних показників дефіцит державного бюджету та боргових зобов’язань.

“Ми, депутати Львівської міської ради, вважаємо рішення Уряду від 19 жовтня про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги для всіх споживачів і порушенням їх конституційних прав на достойний рівень життя. Більше того, переконані, що боргова політика уряду є неефективною і такою, яка шкодить національним інтересам і вітчизняній економіці. Наголошуємо, що внутрішні резерви України за умови їх ефективного використання та викорінення корупції дозволять забезпечити економічну незалежність держави, у тому числі й енергетичну”, — пояснив Андріян Гутник.

“У Верховній Раді України зареєстровані законопроекти, які є частиною Антиолігархічного пакету докорінних перетворень, запропоновані депутатами-націоналістами, в яких передбачені дієві механізми, що забезпечать можливість збалансованості бюджету не за рахунок громадян України, а за допомогою олігархів.

«Укргазвидобування» та приватні компанії видобувають з українських надр понад 20 млрд кубометрів газу. У той же час населення України споживає 17 млрд кубометрів. Україна має чудові перспективи нарощувати видобуток власного газу видобуваючи не тільки поверхневий газ, а й горизонтальний та газ на великих глибинах, який залишається недоторканим”, — додав депутат.

За словами депутата Львівської міської ради, експертне середовище зазначає, що об’єктивна вартість українського газу — від 1 500 до 2 000 грн за тисячу кубометрів.

“Навіть існуюча до 19 жовтня 2018 року ціна для українців (6 957 грн за тисячу кубометрів) у 3,5…4,5 рази більша за оголошену експертами. Відтак яке економічне обґрунтування дозволило уряду вчергове підвищити ціни на газ для населення? Крім того, аналіз поточної ситуації в Україні засвідчує випередження зростання тарифів над зростанням доходів населення. Останні протягом трьох років зросли щонайменше у п’ять разів при тому, що за даними Держслужби статистики України 2015-го номінальна заробітна плата українця зросла на 20,5 % проти 2014 року, а реальна — зменшилася на 20,2 %. Протягом 2017-го реальна зарплата збільшилась на 19 % порівняно з 2016 роком (довідково: 2016 рік до 2015-го — 9 %)”, — сказав депутат.

Зазначається, що на кінець липня 2018 року заборгованість населення зі сплати за постачання природного газу становила 16,7 млрд грн, за централізоване опалення та постачання гарячої води — ще 10,8 млрд грн, за електроенергію — ще 3,9 млрд грн, за утримання будинків, холодну воду, вивезення сміття тощо — ще плюс 7,3 млрд грн.

“Враховуючи вищевикладене, вимагаємо від Президента України виконати конституційний обов’язок перед власними громадянами і зупинити дію рішення Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року щодо підвищення ціни на газ для населення та вжити заходів щодо скасування вказаного рішення Кабінету Міністрів України”, — наголосив Андріян Гутник.