Дії очільника Волині щодо «Волиньторфу» визнали протиправними

Волинський окружний адміністративний суд визнав протиправним рішення голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика, яким відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування для видобутку торфу.

Про це інформує власкор «Вголосу».

Йдеться про ділянки «Велике Багно» та  «Коза-Березина», на які  КП «Волиньприродресурс» отримало від Державної служби геології та надр України спеціальні дозволи на користування надрами на родовища торфу.

Суд зобов'язав  Волинську обласну державну адміністрацію в особі голови  ОДА надати дозвіл КП «Волиньприродресурс» на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування для видобутку торфу відповідно до клопотань  комунального підприємства.

Нагадаємо, проблеми з виділенням землі під видобування торфу на Волині існують більш як три роки. Питання не вирішується й для ДП «Волиньторф». Керівництво державного підприємства  відверто звинувачує в цьому Волинську ОДА та її очільника персонально.

Риторика Володимира Гунчика зводиться до посилання на статтю 150 Земельного кодексу України,  оскільки  частина земельного фонду  має  статус особливо цінних земель  і користування ними  здійснюється за погодженням з Верховною Радою України. В той же час, ОДА ігнорує Кодекс  України «Про надра, яким  передбачено, що  «Землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів».

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm