Діти з «угорських» та «румунських» шкіл не можуть скласти ЗНО, бо не знають української мови, – Лілія Гриневич

На сьогодні в Україні дещо скоротилася кількість шкіл, в яких навчання ведеться саме російською мовою. Це частково пов’язано із окупацією частини України. Однак зараз на території Східної України багато таких шкіл переходить на українську мову навчання.

Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич підчас прес-конференції у Львові у п’ятницю, 12 травня, – передає кореспондент «Вголосу».

«На сьогодні перш за все маємо виконувати Конституцію України, де написано, що представники національних меншин мають право навчатися рідною мовою. Ми мусимо це право реалізовувати. Але в Україні, окрім «російських» шкіл, також багато «угорських» та «румунських», після закінчення яких діти не знають української мови. Вони не можуть скласти ЗНО та є кандидатами на виїзд за кордон», - зазначила Лілія Гриневич. 

За її словами, міністерство має на меті покращити стан вивчення державної мови у таких школах. «Зараз запроваджуємо пілотну програму «двомовної освіти» для шкіл, у яких навчання ведеться мовою меншин. Предмети діти вивчатимуть своєю та державною мовою. На сьогодні до проекту залучили кілька десятків шкіл. Він триває, зокрема, в Одеській області з болгарською мовою навчання, а також у школах з угорською та румунською мовами, які належать до іншої мовної групи», - резюмувала міністр.

 

«Вголос»

 

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 2 +

КОМЕНТУВАТИ

  • 12 травня 2017 19:40 Відповісти IP:  82.145.220.--- "Володіння державною мовою є обов'язковим у всіх країнах світу.
    Мова - це політика, це найперше питання, з якого держава починає свою розбудову .
    В Україні повинен бути "український світ". Державна мова - це єдиний ідентифікатор цивілізованої нації. Україна не повинна бути винятком.
    Французи у Франції мають свій французький світ, так само в Німеччині – німецький світ, в Італії – італійський світ, в Польщі – польський світ, в Росії – «руський мир» і т.д..
    Так є у всіх країнах світу. " — письменниця Лариса Ніцой
  • ультрас12 травня 2017 18:43 Відповісти IP:  185.42.130.--- то нехай вчаться в школі доки невивчуть українську мову,а коли вивчать нехай здають зно ([***]ізм повний дитина 10 років вчиться в державній школі,після закінчення якої незнає державної мови)...

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram