«Присвячуємо її героям, які захищають Батьківщину і стали частиною нового війська України», – написав Олег Скрипка у своєму блозі на сайті «Сегодня».

Він відзначив, що ідея створення такого маршу походить із фронту.

«Ми співали нашим бійцям кілька імпровізованих концертів, один з яких – у Дебальцевому. Тоді його ще контролювали українські підрозділи.

Там познайомився із солдатом-добровольцем Аріславом Пастернаком. Ми вшановували пам'ять воїнів, загиблих напередодні від ворожого мінометного вогню. Тоді й народилася ідея «Маршу Нової Армії», – розпвів Скрипка.

Під час обговорення пісні з бійцями дійшли до думки, що це має бути не звичайний урочистий марш, який усі звикли чути на військових парадах.

«Країна потребує гімну справжніх українських героїв. Які вистояли в Іловайську, Дебальцевому, Пісках, Авдіївці, інших містах і селищах Донбасу. Яких ворог назвав кіборгами за їхню крицеву стійкість, виявлену у Донецькому аеропорті. Згодом цю ідею підтримали мої друзі рок-музиканти: Тарас Чубай, Сергій Фоменко, Іван Леньо, Сергій Жадан, Олег Михайлюта (Фагот), Тарас Компаніченко, Сашко Положинський, Сергій Танчинець, Сергій Василюк, Юрій Журавель», – написав співак.

Відео, за словами Скрипки, відзняли у приміщенні Малої опери у Києві. Слова гімну – це видозмінений твір «Зродились ми великої години..» Олеся Бабія. Кліп знімала творча команда, що наприкінці літа 2014-го започаткувала знані серед фронтовиків і волонтерів творчі зустрічі у Головному військовому клінічному госпіталі МО України.

 

«Вголос»