Про це заявив дипломатичний радник СБУ Валерій Гребенюк під час міжнародної конференції в Києві на тему «Порушення Росією міжнародного права: наслідки для світу», повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«Станом на 2014 рік у нас діяло понад 650 проросійських неурядових організацій, метою діяльності яких було розхитування суспільства та створення конфліктів у різних сферах суспільного життя України. Ці неурядові організації, історична роль яких, скажімо так, полягала в тому, щоб об'єднувати суспільство та людей, Росія використовувала в Україні для того, щоб розколоти наше суспільство та довести українців до тієї ситуації, яку маємо на сьогодні», – сказав він.

На цьому тлі дипломатичний радник СБУ вказав на схожу ситуацію в Білорусі, де на сьогодні діє понад 250 проросійських організацій: «Більше 250 проросійськи налаштованих та спрямованих спецслужбами РФ неурядових організацій, які роблять свою роботу. І це враховуючи розмір Білорусі».

На переконання Гребенюка, Білорусь має враховувати цю ситуацію, хоча він додав, що «утримати ситуацію, яка складається, проблематично».

Деструктивна діяльність керованих російськими спецслужбами неурядових організацій спостерігається і в країнах Балтії, а також Західної Європи.

«Це також стосується і країн Балтії, Західної Європи, в яких існує багато неурядових організацій, які фактично проводять лінію спецслужб РФ, що спрямована на розкол суспільства, розкол усередині ЄС та розкол між державами», – зазначив дипрадник СБ України.

 

«Вголос»