Дослідники розкрили таємницю появи загадкового кратера в Антарктиді

Нове дослідження, оприлюднене в Nature презентувало нову теорію про те, як у Східній Антарктиді з'явився таємничий кратер.

Учені з'ясували, що двокілометровий кратер в Антарктиді утворився не через падіння метеорита, як вважалося раніше, а в результаті танення льоду, пише ТСН.

Наголошується, що ця порожнина з'явилася після того, як в результаті танення обвалилася частина поверхні, на якій було озеро. Вода з озера посприяла тому, що почався процес розходження льоду, тоді і почав утворюватися кратер.

Під час досліджень порожнини виявилося, що під нею існує кілька таких озер, а кількість талої води в них, відповідно, залежить від ступеня потепління. Учені вважають, що потік повітря швидкістю до 35 км/год поетапно спорожнив поверхню льоду, через що і сталася деформація, яка буде тільки збільшуватися.

Науковці патрулювали східну частину материка на літаках, і побачили велике поглиблення під льодом. Тільки це природне явище може остаточно пояснити появу в Антарктиді кратера діаметром два кілометри, і глибиною не менше 3-х кілометрів, вважають вчені.

Досі вважали, що кратер в Антарктиді з'явився в результаті удару метеорита об льодовик. Нове дослідження спростовує цю точку зору. У процесі проведення дослідження професіонали встановили, що під нею ще є кілька озер.
 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm