В уряді змінили умови програми «Доступне житло»: держава заплатить 30 % вартості.

За словами віце-прем’єр-міністра і міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, оновлена ​​програма має надати свободу громадянам у виборі свого майбутнього житла, спростити та полегшити доступ до державного кредитування, забезпечити прозорість і розширити коло учасників і кредитні можливості за рахунок залучення державних банків, повідомляє прес-служба уряду.

“Реалізація державних програм “Доступне житло” та “Молодіжне кредитування” повинна відповідати вимогам часу і задовольняти в першу чергу потреби тих, хто дійсно потребує вирішення житлового питання”, — заявив він.

“Ми забезпечуємо 30 % компенсації придбання доступного житла від держави або місцевих бюджетів і 50 % компенсації для внутрішньо переміщених осіб і учасників АТО. Вводимо можливість для учасників програми придбати вже готове житло від забудовника”, — сказав міністр.

“Також знижуємо необхідний рівень середньомісячного доходу сім’ї, що потребує поліпшення житлових умов, з п’яти до трьох розмірів середньомісячної заробітної плати в підрахунку на душу населення відповідно до регіону”, — пояснив він.

Віце-прем’єр додав, що зміни також мають на увазі інформування через сайт Держмолодьжитла про учасників програми і тих, хто отримує державну підтримку.

Чиновник також розповів, що згідно з новим порядком, встановлюють вартість 1 кв. м доступного житла, яка не повинна перевищувати граничну, накладається заборона на продаж отриманого житла за пільговими програмами впродовж трьох років.

Також запроваджено механізм розподілу коштів між регіонами пропорційно до чисельності населення.

“Розроблені Мінрегіоном зміни дадуть більше прозорості, відкритості та ефективності як при реалізації програм “Доступне житло” і “Молодіжне кредитування”, так і використання коштів державного та місцевих бюджетів”, — наголосив Зубко.