Думаєте, «Рускій мір» так просто здасться? Ще буде бійка – Ніцой щодо Закону про освіту

У новий проект Закону про освіту не просто намагалися засунути двомовність, її туди засунули і проголосували в першому читанні. А це означає, що війна з «Рускім міром» ще попереду.

Про це у відвертому інтерв’ю «Вголосу» розповіла українська дитяча письменниця Лариса Ніцой, яка на сьогодні є однією з найактивніших громадських захисниць української мови. 

«Я дуже чекала на цей Закон, оскільки  мала багато питань до директора Департаменту дошкільної і середньої освіти Юрія Кононенка стосовно зросійщення наших дітей, щодо звільнення вчителів-сепаратистів та інші. Посилаючись на старий Закон, він запевнив мене, що з прийняттям нового Закону ситуація зміниться. Коли законопроект прийняли - я його прочитала на сайті Верховної Ради. Мене охопив жах.  В ньому копіювалося слово в слово багато статей з ганебного «закону Ківалова-Колесніченка». Ми з активістами не змовчали, почалося активне обговорення», – розповідає активістка.

Однак, за її словами, Міністерство освіти не врахувало правки. «Ми вимагали вилучити статтю, в якій пропонувалося вивчати у вишах мову меншини для подальшої професійної діяльності цією мовою (це нонсенс для Європи). Ця стаття не вилучена. Ми пропонували додати матеріали про звільнення вчителів та викладачів, які виховують неповагу до України, її цілісності, Конституції та державних символів. Однак цю правку вилучили, її не додали. Ми пропонували ввести окремий пункт про те, що мова спілкування на перервах та позакласних заходах в рамках освітнього процесу (не тільки на уроках) – українська. Цю правку не врахували. Ми пропонували ввести нову модель навчання мовами меншин у школах, як у Латвії. В нас і досі є школи, у яких навчальний процес для меншини здійснюється їхньою рідною мовою, а це унеможливлює її інтеграцію в суспільство, однак і цю правку Міністерство відхилило. Ми змушені були подати правки через небайдужих народних депутатів.  На сьогодні остаточної редакції ще немає. Буде обговорення, друге читання, війна за правки. Думаєте, «Рускій мір», який напхав у наш Закон купу підводних каменів, так просто здасться? Ще буде бійка», - наголошує письменниця.

 

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 2 +

КОМЕНТУВАТИ

  • Святослав 13 грудня 2016 15:39 Відповісти IP:  37.57.90.--- Немає мови - немає нації!
    Заберіть у народа його культуру, спадщину, історію, літературу, духовенство і все - народу не стало, він розчинився в інших культурах... Навіть воювати не треба, достатньо впровалити такі закони....
    А найсумніше, що люди це підтримують.... "У нас свой путь", "лезете со своим языком", "ко-ко-ко"... В Україні має бути українська мова! Все, КРАПКА! Є держава - має бути мова! Інакше це недержава, а казна що.... Якщо "сильно граматниє" будуть наводити як приклад Швейцарію, то спеціально для них - швейцарської мови НЕ ІСНУЄ в природі...... А українсь є! Живете в Україні - цінуйте нашу культуру і вчіть нашу мову, це не складно!
  • София12 грудня 2016 21:47 Відповісти IP:  37.203.23.--- Вы в своем уме?Еще поувольняйте учителей за такую ерунду...Вы их зарплату видели? Молодые не хотят идти работать учителем. Если Вы еще начнете их гнобить своим языком, учить будет некому!!! Чтобы учитель любил и уважал страну, в которой живет, у него должна быть достойная зарплата! Что Вы суете эту Европу везде? У них свои проблемы,другие совершенно, нам не подходит чей-то путь, у нас он свой!

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram