Двоє чинних суддів ВСУ провалили тести на знання закону

Двоє чинних суддів Верховного Суду України провалили тести на знання законодавства в рамках конкурсу на потрапляння до нового складу, не набравши навіть мінімальну кількість балів.

Про це у Facebook повідомив член Громадської ради доброчесності Леонід Маслов.

На сторінці самої ради пізніше з'явилися імена цих суддів. Ними виявилися Василь Гуменюк та Богдан Пошва.

 

 

Разом з тим, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року Артем Маляренко - син колишнього голови Верховного Суду України Василя Маляренка також не склав іспит на знання законодавства і вибуває з конкурсу до НОВОГО Верховного Суду.

 

У складі Верховного Суду України відповідно до нового законодавства, буде чотири касаційних суди: адміністративний, господарський, кримінальний і цивільний. Залежно від суду, мінімальний бал становив від 54 до 60 балів. Максимальний - 90.

Загалом після етапу тестування кількість претендентів на посаду судді Верховного Суду скоротилося з 625 до 524, зазначено на сайті ОСД. 12 кандидатів не з'явилися на тести, 89 провалили їх.

На другому етапі 21 лютого кандидатам буде запропоновано практичне завдання - підготувати проект судового рішення.

Кандидати, які впораються з цим завданням, будуть допущені до другого етапу кваліфікаційного оцінювання, інші припинять участь у конкурсі. На другому етапі буде досліджуватися досьє кандидатів, відбудеться тестування особистих морально-психологічних якостей і загальних здібностей, а також співбесіду.

Крім того, свої висновки щодо кандидатів повинна надати Громадська рада доброчесності.

Як відомо, 30 вересня 2016 року набули чинності конституційні зміни в частині правосуддя і новий закон «Про судоустрій і статус суддів», згідно з якими вищі спецсуди і Верховний суд ліквідуються і замість них створюється новий Верховний Суд з п'ятьма касаційними палатами.

З 17 листопада розпочався конкурс на посади 120 суддів в новому Верховному Суді.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram