Про це у коментарі кореспонденту «Вголосу» розповів громадський активіст з Вінниці Андрій Мельничук.

«Це погруддя Тарасу Шевченку має дуже символічну історію. Його встановили місцеві жителі під час Революції Гідності у 2014 році. Розмови про його встановлення велись давно, адже Вінниця до 2014 року була єдиним обласним центром України, де не було пам'ятника Шевченку. Вже згодом, у березні 2014 року, була відкрита ще одна скульптурна композиція, присвячена Кобзарю. Але двох пам'ятників Шевченку для Вінниці чомусь виявилось забагато – і у жовтні минулого року Вінницька міська рада проголосувала, щоб замість погруддя Шевченку встановити пам'ятник Небесній Сотні.

Андрій Мельничук стверджує, що про те, чи варто зносити вже встановлений пам'ятник Шевченку, у громади міста ніхто не запитав.

«Люди вимагали, щоб були проведені громадські слухання з визначення місцезнаходження та вигляду пам'ятника Небесній Сотні, але цього так і не сталось. Щоб вберегти демонтований пам'ятник Кобзарю, люди у Вінниці протягом місяця проводили «Шевченківські читання», звертались у міську раду з проханням обговорити ситуацію. Але сьогодні зранку ми прокинулись – а погруддя немає. Територія навколо нього обгороджена, а всередині чергує охорона», – сказав активіст.

Вінницький громадський діяч стверджує, що у міській раді сказали, що пам'ятник Шевченку, який встановили під час Революції Гідності, поставлять у школі.

«Ми збираємось протестувати проти такого вандалізму. Були заклики палити шини», – повідомив Андрій Мельничук.

У Вінницькій міській раді лише заявили, що сьогодні, 24 січня, на площі розпочались підготовчі роботи зі встановлення меморіалу Небесній Сотні.

«На те, щоб встигнути встановити скульптурну композицію «Дерево Свободи» на честь загиблих українських патріотів, залишилось менше місяця. Фінансування самого пам'ятника та його встановлення здійснюється Благодійними фондами «Пам'яті Небесної Сотні» та «Подільська громада», а проведення подальших робіт з комплексного благоустрою площі Майдан Небесної Сотні зобов'язалась виконати Вінницька міська рада», – пояснили у міській раді. 

За задумом автора пам'ятник Героям Небесної Сотні має бути у формі вишні: на падаючих додолу квіточках будуть викарбувані прізвища загиблих Героїв. А ті квіти, що квітнуть на дереві, означатимуть, що Україна продовжує свій розвиток.

Проте родичі Героїв Небесної Сотні вражені вандалізмом щодо пам'ятника Шевченку та відмовляють від використання імен їхніх рідних на цьому меморіалі.

Як писав «Вголос», у Вінниці в ніч на 24 січня місцева влада демонтувала пам'ятник Шевченку.

 

«Вголос»