Учасником цієї конференції є Джефф Фонтейн – відомий громадський діяч, директор Центру Європейських досліджень ім. Роберта Шумана, в минулому – директор християнської міжнародної програми «Youth With A Mission Europe» протягом 20 років, був керівником Круглого столу Надії для Європи, автор ряду публікацій.

У межах конференції Фонтейн презентує свою книгу «Глибоке коріння» про християнські основи об’єднаної Європи. В книзі автор подає історію створення Європейського Союзу, старт якому дала Декларація Шумана та показує, на яких саме цінностях була збудована ця спільнота. Також показується еволюція ЄС і те, що відхід від базових конструкцій та християнських витоків поставив спільноту перед серйозними викликами.

В підсумковій частині книги автор дає відповіді на такі питання:

– Чи можемо ми мріяти, щоб Європа стала «спільнотою народів із глибоко вкоріненими базовими християнськими цінностями»? Чи можуть християнські цінності Шумана бути актуальними в постхристиянській постмодерній Європі ХХІ століття?

– Яку відповідальність ми, християни, несемо стосовно політики та влади, незалежно від того, чи маємо ми активну політичну позицію? Як ставитися до ЄС, коли ця політична інституція веде «безбожну, гуманістичну політику» в Європі?

– Чи можуть священні писання землеробського, доіндустріального Близького Сходу стати у пригоді урбанізованій, постіндустріальній Європі?

– Як нам відновити забуту спадщину Шумана?