Екс-мер Ужгорода називав українську мову «хрюканням і блювотинням», СБУ відкрила провадження

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження стосовно колишнього мера Ужгорода Сергія Ратушняка за його зневажливе ставлення до української мови, яким він активно ділився у Facebook.

Про це повідомила у соцмережі нардеп Ірина Подоляк.

СБУ зазначає, що перевірка фактів поширення Сергієм Ратушняком матеріалів, зазначених у депутатському зверненні, буде здійснюватися слідчим відділом Управління СБУ в Закарпатській області.

Ратушняку інкримінують ч. 2 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій) і ч. 1 ст. 110 (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій) Кримінального кодексу.

30 січня Ратушняк на своїй сторінці в соцмережі опублікував повідомлення, в якому закликав будувати стіни кримські, донбаські, чернівецькі, одеські, львівські та відгородитися від ненависної київської влади. Також наголошують, що екс-чиновник, на сторінці якого скандальний пост зник, називав українську мову «хрюканням і блювотинням».

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram