Під час кліматичного саміту у місті Катовіце президент Верховної палати контролю (NIK) Кшиштоф Квятковський заявив, що у Польщі найгірша якість повітря серед країн Європейського Союзу.

Про це повідомляє “Польське радіо”.

Він наголосив, що це є  наслідком поганої координації заходів і дуже малих коштів, які виділяють у Польщі на боротьбу зі смогом.

“Забруднення повітря є найбільшою польською цивілізаційною проблемою і боротьба з ним мусить бути “абсолютним пріоритетом”, — наголосили представники NIK.

“На жаль, перевірка однозначно показала, що серед усіх 28 країн Євросоюзу Польща є найбільш забрудненою, вона має найгіршу якісь повітря”, — сказав Квятковський журналістам перед дискусією на кліматичному саміті ООН COP24 у Катовицях.

“У контексті перевищення норм на бензопірен польські норми абсолютно перевищують рекомендовані Всесвітньою організацією здоров’я — ми докладно на останньому місці. Щодо завислих пилів, залежно від регіону Польщі, ми є також наприкінці цього списку. Найбільше про це свідчить той факт, що з 50 найбільш забруднених міст у Європі, 36 — це міста у Польщі”, — додав голова NIK.

“Компетенції окремих установ збігаються, а фінансові кошти, призначені на боротьбу зі смогом, є надто малими щодо потреб”, — сказав Квятковський. За його словами, “нині замість необхідних мільярдів ми маємо мільйони”.

У своєму звіті NIK стверджує, що справжнє поліпшення якості повітря можливе лише завдяки обмеженню використання твердого палива. Згідно з дослідженням, найбільш забрудненими містами у Польщі щодо рівня грубих пилів PM10 є: Водзіслав-Шльонський, Нова Руда, Краків, Опочно, Накло-над-Нотецем, Староґрад Ґданський, водночас щодо рівня бензопірену: Нова Руда, Рибнік, Опочно та Косцєжина.