Будівництво Кримського мосту на окупованому півострові було більше політичною авантюрою Москви, ніж реалізацією міцного інфраструктурного проекту.

Про це заявив український архітектор, віце-президент київської організації Національної спілки архітекторів України Георгій Духовичний, пише “Сегодня”.

Як зауважує експерт, що у районі будівництва Кримського мосту проблемна геологічна ситуація. За його словами, там немає серйозної ґрунтової основи.

“До материкових ґрунтів дійти при бурінні не вдається, тому що вони залягають на великих глибинах, а складний перебіг і геологічна основа не дає можливості зробити мостову конструкцію й її опори міцними та постійними”, — зазначив Духовичний.

Він каже, що рух частин мосту менш ніж за рік є свідченням того, що “там не працює найголовніше — в об’єкта відсутня нормальна основа”. Кримський міст не може витримати умов експлуатації, які він повинен витримувати, і “загрози для безпеки та життів людей реально зберігаються, і не лише потенційно”.

“У будівництві, особливо при спорудженні естакад і мостів, прецедент падіння частини одного з несучих елементів є свідченням того, що вся будова ненадійна, і вона може впасти будь-якої миті. Для простого порівняння, наприклад, з одного боку є тунель під Ла-Маншем, який давно працює і достатньо нормально функціонує, а з іншого боку є підземні переходи в Києві, які затоплюють звичайні дощі”, — пояснив архітектор.