Судова тяганина тривала понад рік. Позивач програв суди всіх рівнів. Юристи ГО «Розвиток Громади» вкотре захистили в суді не лише власні інтереси, а й інтереси інших громадських організацій Львівщини.

Нагадаємо, судовий процес почався через статті (http://rozvytok-hromady.com/vzaiemodiia-z-vladoiu-7; http://rozvytok-hromady.com/vzaiemodiia-z-vladoiu-6), в яких громадські активісти виступали категорично проти призначення екс-митника на посаду заступника голови СБУ Львівщини. Ці статті активісти опублікували на своєму сайті ГО «Розвиток Громади». Приводом для протесту громадськості стали підозри в корупції. За неофіційними даними, пана Антоняка звільнили якраз після того, як на митниці виявили факт вимагання хабара від підприємця. Активісти наполягали, що за таких суперечливих фактів екс-митник не повинен працювати в СБУ.

«Такий «професійний» працівник, якому на митниці оголошували догани за численні трудові проступки, а потім ще й попередили про неповну службову відповідність, узагалі не може працювати в службі безпеки, зокрема бути радником голови СБ України, тим паче в період війни з РФ», – прокоментував юрист ГО «Розвиток Громади» Андрій Болюбаш.

У грудні 2014 року Ярослав Антоняк звернувся до органів Феміди, вимагав визнати протестні публікації на сайті ГО «Розвиток Громади» неправдивими. Водночас позивач вимагав опублікувати спростування вказаних статей на тому ж сайті ГО «Розвиток Громади» та в газеті «Експрес», надіслати листи зі спростуванням в Адміністрацію Президента України, Службу безпеки України, Управління СБУ у Львівській області, Львівську обласну державну адміністрацію та Львівську обласну раду. Окрім того, він вимагав від громадських активістів публічних вибачень і 400 тисяч гривень за моральну шкоду.

У коментарі «Вголосу» Ярослав Антоняк розповів, що оскаржуватиме рішення Апеляційного суду Львівської області в касаційному суді. Крім того, він зазначив, що не розуміє підстав для відмови в задоволенні його позову, адже під час жодного із засідань представники громадських організацій не навели жодних доказів його корумпованості.

«Я не беруся коментувати рішення суду. Однак варто зазначити, що в останній момент було змінено склад апеляційного суду: виведено одну суддю, а введено суддю Мельник, із якою в нас не надто добрі стосунки. Зрештою, протягом суду першої та другої інстанції відповідачі не надали жодних доказів моєї корупційної діяльності, тож я не розумію рішень суду», – сказав Ярослав Антоняк.

Натомість на підтвердження своєї позиції юристи ГО «Розвиток Громади» представили в суді багато доказів, серед яких слід виділити лист-відповідь від Західної регіональної митниці. У документі сказано, що «Антоняку Ярославу Юрійовичу за неодноразові порушення трудової дисципліни наказом Західної регіональної митниці від 28.07.2004 року за №254-к було оголошено догану, а також ствердно та безапеляційно зазначено, що за результатами розгляду постанови прокуратури Львівської області про порушення дисциплінарного провадження від 14.02.2005 року, наказом Західної регіональної митниці від 23.02.2005 року №47-к Антоняка Я.Ю. було попереджено про неповну службову відповідність».

Тиждень тому Апеляційний суд Львівщини відмовив Ярославу Антоняку в задоволенні позову.