Естонська євродепутатка подала запит Могеріні про візи до ЄС для кримчан

Естонська депутатка ЄП Яна Тоом подала верховному представникові ЄС із закордонних справ Федеріці Могеріні запит щодо відмови Євросоюзу видавати шенгенські візи кримчанам, які отримали громадянство РФ.

Про це інформує ERR.

У відповідному запиті депутат зазначає, що понад 90% кримчан отримали російське громадянство після 2014 року:

«Ці особи не можуть отримувати шенгенські візи в посольствах, які працюють в Києві, в зв'язку з відсутністю всіх необхідних документів. Більшість людей в Криму більше не мають діючих українських паспортів, та й поїздка в Київ – це дуже складно, тому що у Криму немає з ним адекватної системи транспортного сполучення».

Разом з тим, Тоом попросила очільницю європейської дипломатії відповісти, чи можна в посольствах в Москві або Києві отримати шенгенську візу у виданий в Криму російський паспорт і чи є винятки з гуманітарних міркувань. Також політик запитала, чи планується переглянути політику видачі шенгенських віз жителям Криму.

«Можна було б використати історичний досвід політики невизнання. Наприклад, за радянських часів жителі країн Балтії все ж отримували західні візи», вважає Тоом.

Як відомо, жителі Криму можуть отримати візу для в'їзду в країни ЄС лише в український паспорт через дипломатичні представництва в Україні. Також кримчани можуть скористатись безвізовим режимом з ЄС за умови, якщо у них є український закордонний біометричний паспорт. 

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram