Фаріон розповіла, як, коли і чому вступила до КПРС

Вступити до Комуністичної партії Ірині Фаріон запропонував її викладач, тодішній секретар партійної організації Теофіл Комаринець.
Ірина Фаріон перед тестуванням на поліграфі Ірина Фаріон перед тестуванням на поліграфі

Про це заявила в інтерв'ю «Вголосу» доктор філологічних наук, нардеп VII скликання Ірина Фаріон.

«Є книга, видана 1999 року, де я описую епізод спілкування зі своїм святим учителем, тодішнім секретарем партійної організації Теофілом Комаринцем. Він пропонував мені вступити до КПРС, а я реготала і запитувала, для чого мені це потрібно. Професор пояснював: щоб знищувати їх ізсередини.

Я таки вступила. А знаєте, що ми зробили? Випустили газету, присвячену Василеві Стусу! Далі засідала партійна група, мене звинуватили в націоналізмі, в тому, що «знайшла якогось концтабірника і присвятила йому цілу газету». Це був 1988 рік. Наступного року моя історія з КПРС закінчилась.

Теофіл Іванович був першим секретарем, який українізовував філологічний факультет. Він відродив кафедру фольклористики на місці кабінету наукової комуністики. Він у прямому значенні з допомогою священиків, які прийшли до університету Франка із кадилами, викурив комуністів з того кабінету. Тому, якщо членство у КПРС – найбільший мій політичний гріх, то ці люди публічно називають мене святою», – розповіла професор.

Нагадаємо, напередодні Ірина Фаріон пройшла тестування на детекторі брехні

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram