Про це йдеться у відкритому листі Філарета до країн-учасниць «Мінського процессу», США, ЄС, ООН та ОБСЄ «Щодо посилення утисків прав вірних Київського Патріархату та інших релігійних організацій у окремих районах Донецької та Луганської областей», опублікованому на сайті УПЦ КП.

Патріарх зазначає, що останнім часом в ОРДЛО було прийнято рішення про те, що релігійні громади, що діють на цій території, мають «зареєструватися за місцевим законодавством».

Так, священикам Київського Патріархату в ОРДЛО було повідомлено представником «влади», що протягом одного місяця релігійні громади мають бути «зареєстровані за законом республіки».

У разі, якщо протягом цього терміну «реєстрація» не відбудеться – релігійні громади будуть позбавлені прав на землю та майно, в тому числі храми, їхня діяльність буде заборонена, а священики – будуть «вислані з території республіки».

У листі наголошується, що так звані Донецька та Луганська «народні республіки» не є державами і не визнані в якості держави жодною країною – членом ООН.

«Вимога до релігійних організацій, які діють на території ОРДЛО, «реєструватися за республіканським законодавством» є неприйнятною і не може бути виконана, адже це означатиме порушення законодавства України», – пише Філарет.

Він звертається до країн-учасниць «Мінського процессу» та до міжнародної спільноти із закликом вжити невідкладних заходів з метою не допустити ще більшого порушення принципів релігійної свободи в цьому регіоні.

«Зокрема звертаюся до Російської Федерації, яка де-факто контролює вказані райони, а також до Московського Патріархату, який має в цих районах істотне представництво і вплив, зупинити провокаційні дії «влади де-факто» в ОРДЛО», – йдеться в листі.