Про це заявив хакер Костянтин Козловський, заарештований у справі Lurk, передає «Дождь».

Раніше Росія заперечувала свою причетність до появи WannaCry, що уразив сотні тисяч комп'ютерів по всьому світу.

«Специфіка роботи так званого Lurk і його модифікацій, а також іншого створеного мною софту така, що й Докучаєв, і ті, кому він дав доступ, могли самостійно вести роботу із зараженими об'єктами», – заявив Козловський.

Майор ФСБ Дмитро Докучаєв, про якого згадує Козловський, був у грудні 2016 року заарештований у справі про держзраду. В один час з ним були арештовані ще три людини – полковник ФСБ Сергій Михайлов, інтернет-підприємець Георгій Фомченков і співробітник «Лабораторії Касперського» Руслан Стоянов.

За даними видання, їх підозрюють в передачі американським спецслужбам даних про російських хакерів (адвокат одного з фігурантів справи Іван Павлов не підтверджував цю інформацію). Раніше Козловський заявляв, що Докучаєв курирував здійснений ним злом комп'ютерної мережі комітету Демократичної партії США (скандал, з якого почалося розслідування про «російський слід» на президентських виборах у США). Утім, сам Докучаєв відкидає, що знайомий з Козловським.

Серед створених хакерами під заступництвом ФСБ «продуктів» Козловський також назвав вірус WannaCry. «Коли я дивився телевізійний сюжет, де розповідали про WannaCry, я побачив до болю схожий мені локер (програма-вимагач, – ред.). «Морду» цього вірусу робили люди з моєї групи. «Морда» – те що, відображається на комп'ютері в момент блокування», – розповів Козловський.

Для «обкатки» вірусів використовувалися комп'ютерні системи найбільших компаній – «Роснефти», «Газпрому», «Лукойлу» і «Сбербанка», стверджує Козловський. 

 

«Вголос»