«Жоден наш пацієнт під час забору крові не заразився гепатитом, – коментує скандальні публікації ЗМІ головний лікар Діагностичного центру «МеДіС», к. мед. н., лікар вищої категорії Кокот Володимир Романович.

«У документі, розміщеному Державною Установою «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» на офіційному сайті, йдеться про перелік місць ймовірного зараження. Як це виглядає в житті? Після діагностування та при підозрі зараження вірусним гепатитом лікар збирає епідеміологічний анамнез хворого, тобто всі дії пацієнта протягом 3-ох останніх місяців – це і перукарські послуги, і манікюр, і татуювання, і візити до стоматолога, косметолога тощо. І всі ці місця попадають автоматично у перелік ймовірних місць зараження. І кожен конкретний пацієнт міг відвідати 5 і більше місць, де ймовірно міг заразитись.

Те, що «МеДіС» попав у цей перелік, говорить лише про те, що хтось із хворих здавав у нас кров, не виключено, що саме на визначення наявності вірусів гепатитів. Нам довіряють дуже багато пацієнтів, тому ми цілком ймовірно могли потрапити у перелік відвідуваних хворими закладів. Але жоден пацієнт під час забору крові у нас не заразився гепатитом В чи С. Така інформація є недостовірною та безпідставною.

Ми проводимо надзвичайно строгий контроль за процесом забору біоматеріалу, використовуємо сертифіковані одноразові медичні вироби – вакуумні контейнери, шприци, скарифікатори, рукавички, спиртові серветки тощо – все сертифіковане та одноразове.

Заголовки в ЗМІ говорять про факт зараження, а це є недостовірна та безпідставна інформація. Ми регулярно проводимо відомчий санітарно-епідеміологічний контроль, і завжди відкриті для перевірок контролюючими державними органами на предмет бактеріального та вірусного забруднення. Весь медичний персонал періодично проходить медичні огляди, в тому числі лабораторні обстеження на носійство вірусних гепатитів.

Як санітарний лікар з багатолітнім стажем можу стверджувати, що факту зараження пацієнтів гепатитом в «МеДіС» немає».

Наступного листа-спростування надіслали із стоматологічної клініки “Усмішка”. Її директор Дерейко О.В. вважає, що “внесення найменування медичного закладу “Усмішка” у перелік ймовірних закладів, де можна підхопити гепатит є недостовірною, неправдивою та такою, що завдає істотної шкоди та принижує ділову репутацію медичного закладу, новина містить відомості про події та явища, яких у медичному закладі”Усмішка” не існувало та не існує взагалі, внаслідок чого грубо порушуються особисті немайнові права медичного закладу “Усмішка”.(кінець цитати – ред.)

Нагадаємо, раніше Львівський обласний лабораторний центр назвав медзаклади та салони краси, у яких жителів Львівщини могли заразити гепатитами В та С.