Голова Верховної ради України підписав законопроект №8519 про посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті.

Про це повідомляє на сайті парламенту.

Відповідно до закону, статус учасника бойових дій надається особам, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України в 20 столітті в складі Української повстанської армії, Української повстанської армії отамана Тараса Боровця (Бульби) “Поліська Січ”, Української народної революційної армії (УНРА) , озброєних підрозділів Організації українських націоналістів і відповідно до закону “Про правовий статус і пам’яті борців за незалежність України в XX столітті” визнаними борцями за незалежність України в 20 столітті.

Порядок же надання статусу визначає уряд.

“У п’ятницю, 7 грудня 2018 року голова Верховної ради України Андрій Парубій підписав закон України про внесення змін до закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту щодо посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України у XX столітті” (реєстраційний номер 8519), ухвалений Верховною радою напередодні у четвер”, – сказано у повідомленні.

За словами Парубія, це – реалізація історичної справедливості.

“Це реалізація історичної справедливості. Українська держава не лише визнає своїх борців за волю, а гарантує їм соціальний захист. Героям слава!” – зазначив голова парламенту.

Зазначимо, що 6 грудня депутати Верховної Ради надали воїнам УПА та “Карпатської січі” статус ветеранів.