Про це повідомляє речник ГПУ Андрій Лисенко на своїй сторінці у Facebook.

«Черговим засудженим за роботу на окупантів став громадянин РФ Едуард Якубовський, який очолив «Верховний суд ДНР» у вересні 2014 року і по теперішній час продовжує координувати роботу судової системи на тимчасово окупованій території», – йдеться у повідомленні.

Під головуванням Якубовського «Верховний суд ДНР» постановив низку незаконних вироків, у тому числі – смертної кари. Серед засуджених є боєць, якого представники «ДНР» взяли в полон, а згодом призначили покарання за «шпигунство» на користь України у вигляді 30 років у колонії суворого режиму.

У червні 2017 року Селидівський міський суд виправдав Якубовського, однак прокуратура оскаржила це рішення. І 26 квітня 2018 року Апеляційний суд виніс новий вирок, яким Якубовського визнали винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 258-3 КК України (створення або участь у терористичній групі чи терористичної організації) та заочно засуджено до 12 років позбавлення волі.

Через те, що 59-річний спільник терористів перебуває на тимчасово окупованій бойовиками території, щодо нього проводилося спеціальне досудове розслідування.

«Вголос»