«Українські новини» пишуть, що 10 травня стало останнім робочим днем Гонтаревої на посаді глави НБУ – вона пішла в тривалу відпустку, поки її не звільнить Верховна Рада. Відповідно до Конституції, главу НБУ призначає Рада за поданням президента строком на 7 років. Гонтарева обіймає посаду глави НБУ понад 3 роки (із червня 2014 року).

З 11 травня по 7 серпня включно Гонтарева перебувала в оплачуваній відпустці, використавши залишки щорічних відпусток, які нагромадилися з 2014 року. У період з 8 серпня по 26 вересня глава Нацбанку перебувала у відпустці за свій рахунок і за рахунок відгулів.

За даними прес-служби, Гонтарева після 26 вересня також вирішила залишатися у відпустці без збереження заробітної плати. Голова НБУ змушена буде перебувати у відпустці й надалі до подачі президентом у парламент подання на її звільнення й прийняття Радою відповідного рішення.

Слід зазначити, що виконуючим обов'язки глави НБУ із травня є Яків Смолій.

Про відставку Гонтарева ологосила й подала президенту України відповідну заяву 10 квітня. Посадовець завершила професійну діяльність у Національному банку 11 травня поточного року й не планує повертатися до роботи на посаді голови НБУ.

Станом на кінець вересня президент розглядав 2 кандидатури для призначення головою НБУ – Смолія й Володимира Лавренчука.