До такої згоди дійшли в.о. прем'єр-міністра Греції Алексіс Ципрас та прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв. Разом з тим, голова грецької націоналістичної партії заявив, що Греція не погодиться на жодну назву, що буде містити слово «Македонія», передає ТСН за даними Ekathimerini.

Як писав «Вголос», раніше Македонія запропонувала новий варіант назви країни – «Республіка Ілінденська Македонія», щоб врегулювати міжнародний спір з Грецією, який блокує вступ країни до Європейського Союзу та НАТО.

Зазначимо, міждержавна суперечка щодо назви країни триває від 1991 року, коли одна з республік колишньої Югославії стала незалежною державою Македонією. Таку ж назву має регіон Греції, що межує з новою державою.

З 2005 року Греція блокує вступ Македонії до НАТО і Євросоюзу, оскільки не хоче, щоб якась країна носила назви грецького регіону.

Зараз триває процес із залагодження міждержавної суперечки. До пошуку компромісу долучилася й ООН. Представник ООН Метью Німец повідомляв, що серед п'яти варіантів нової назви були «Північна Македонія» та «Нова Македонія». Усі варіанти містять слово «Македонія». У Греції їх назвали неприпустимими компромісами.

 

«Вголос»